Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dina Försäkringar Race    Utskriftsdatum  28 februari 2016   
  Tävlingsort  Lidköping    Utskriftstid  00:17   
  Arrangör  Lidköpings GSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 februari 2016         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    1:14.63  2:36.31  3:59.55    5:21.05   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    1:18.21  2:42.51  4:06.04    5:29.72   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim    1:21.56  2:52.05  4:25.20    5:55.73   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    1:22.84  2:55.90  4:28.86    5:59.54   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    1:24.95  3:02.87  4:42.36    6:14.77   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    1:33.86  3:15.35  4:57.08    6:35.24   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    1:31.92  3:13.27  4:58.53    6:40.18   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim    1:36.23  3:25.22  5:19.29    7:03.45   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap    1:16.92  2:42.09  4:09.05    5:35.29   
Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    1:16.09  2:44.99  4:15.68    5:45.55   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    1:20.85  2:54.96  4:28.17    5:59.57   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim    1:20.21  2:54.71  4:28.90    6:03.33   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap    1:23.61  2:57.76  4:34.60    6:06.86   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap    1:20.05  2:53.09  4:29.93    6:08.50   
My Linh Dao  2003  Uddevalla Sim    1:28.05  3:05.21  4:42.05    6:16.23   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    1:26.51  3:03.54  4:41.78    6:16.37   
Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    1:26.36  3:03.98  4:42.25    6:16.68   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    1:12.75  2:29.64  3:46.41    5:01.63   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim    1:15.56  2:41.68  4:07.72    5:33.65   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    1:19.32  2:48.26  4:17.44    5:45.44   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim    1:25.80  3:07.83  4:51.49    6:32.76   
Emmy Johansson  2002  Trollhättans Simsällskap    1:37.12  3:21.01  5:05.21    6:45.51   
Sandra Löfgren  2002  Simklubben Götene            DNS   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Louise Näslund  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    1:05.17  2:16.21  3:27.65    4:38.06   
Tove Kramer  1999  Skövde Simsällskap    1:08.13  2:21.01  3:33.91    4:46.14   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    1:08.41  2:21.97  3:36.43    4:48.16   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    1:08.56  2:23.80  3:41.06    4:57.54   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    1:10.07  2:26.39  3:43.35    4:58.81   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    1:14.92  2:36.50  3:58.19    5:16.56   
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    1:14.69  2:34.86  3:57.66    5:19.39   
Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap    1:19.03  2:48.51  4:19.03    5:47.28   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    1:13.49  2:34.66  3:56.31    5:15.44   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    1:15.34  2:37.19  3:59.20    5:17.75   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    1:22.05  2:53.51  4:28.12    5:56.58   
Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    1:26.27  3:04.95  4:44.18    6:19.44   
Jibbe Schimmel  2004  Billingens Simklubb    1:38.20  3:27.24  5:16.72    7:00.26   
Lukas Rasmussen  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    1:47.54  3:51.62  5:53.76    7:53.67   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    1:16.84  2:42.40  4:09.09    5:33.13   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap    1:18.72  2:49.80  4:22.51    5:50.33   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    1:18.88  2:50.06  4:22.06    5:52.44   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    1:27.05  3:05.92  4:44.66    6:16.53   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Svensson  2001  Skövde Simsällskap    1:06.40  2:18.87  3:32.59    4:43.91   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    1:06.17  2:21.59  3:38.56    4:52.88   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    1:07.33  2:23.50  3:41.91    4:55.33   
Ted Niklasson  2001  Skövde Simsällskap    1:06.04  2:22.72  3:41.32    4:56.42   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    1:06.33  2:22.76  3:41.23    4:57.33   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    1:08.55  2:25.57  3:43.50    4:59.73   
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    1:10.98  2:33.97  3:56.68    5:17.12   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    42.53        1:30.98   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    44.15        1:33.23   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    45.57        1:35.23   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim    46.41        1:38.32   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    48.61        1:40.54   
Moa Lindh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    48.17        1:40.72   
Malin Johansson  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    51.06        1:44.78   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    50.66        1:46.59   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    49.69        1:47.42   
10  Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    51.08        1:48.21   
11  Jasmine Hansson  2004  Simklubben Götene    53.96        1:53.42   
12  Matilda Kelvered  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    53.17        1:53.81   
13  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    54.53        1:54.56   
14  Elise Zetterman  2004  Skara Simsällskap    55.28        1:56.91   
15  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    57.45        1:58.32   
16  Jonna Breman  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    56.35        2:02.22   
17  Sara Ekström  2004  Simklubben Götene    57.53        2:05.82   
18  Tindra Apell  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    1:00.06        2:07.36   
19  Thea Almedal  2004  Skara Simsällskap    1:01.79        2:14.77   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Tova Martinsson  2004  Billingens Simklubb            DNS   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap    43.04        1:30.80   
Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    43.47        1:31.14   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap    45.27        1:35.79   
Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    45.82        1:36.27   
Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb    46.05        1:36.75   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap    47.99        1:39.80   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim    46.85        1:40.69   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    48.07        1:41.42   
My Linh Dao  2003  Uddevalla Sim    49.98        1:44.55   
10  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    51.47        1:51.96   
11  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    53.88        1:54.20   
12  Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    53.27        1:55.50   
13  Linnéa Andersson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    59.35        2:10.45   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim    41.48        1:27.25   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    42.35        1:29.06   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    42.38        1:30.39   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    43.57        1:33.46   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    45.89        1:36.51   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim    48.49        1:43.14   
Jennie Forss  2002  Billingens Simklubb    48.86        1:44.68   
Sandra Löfgren  2002  Simklubben Götene    50.55        1:45.59   
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb    49.66        1:49.00   
10  Emmy Johansson  2002  Trollhättans Simsällskap    53.26        1:52.80   
Lina Olausson  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap    37.10        1:20.09   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    38.71        1:21.83   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    40.45        1:25.51   
Tove Kramer  1999  Skövde Simsällskap    40.74        1:25.84   
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    43.20        1:30.83   
Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap    44.00        1:34.68   
Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap    44.52        1:35.04   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    48.57        1:40.50   
Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap    49.85        1:44.07   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    42.72        1:30.68   
Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    50.62        1:46.01   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    50.96        1:47.64   
Jibbe Schimmel  2004  Billingens Simklubb    51.10        1:48.27   
Lukas Rasmussen  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    56.94        2:01.71   
William Nyman  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    57.30        2:03.60   
Emil Jarehammar  2004  Billingens Simklubb    1:03.77        2:19.50   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
Hampus Gustafsson  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Bergqvist  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    46.75        1:39.88   
Rasmus Lindh  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    48.03        1:44.82   
Elias Palmqvist  2003  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap    45.50        1:38.57   
John Boxe  2002  Simklubben Götene    49.30        1:45.63   
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Svensson  2001  Skövde Simsällskap    34.17        1:11.48   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    37.46        1:18.68   
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    37.51        1:18.72   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS    36.63        1:19.05   
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    36.15        1:19.94   
Ted Niklasson  2001  Skövde Simsällskap    37.92        1:21.03   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    38.61        1:22.12   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    40.13        1:26.06   
Hikmat Abdul-Rahman  2001  Billingens Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    40.37        1:22.67   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    42.23        1:26.51   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    42.85        1:27.50   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    43.91        1:31.04   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    43.95        1:31.29   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    45.69        1:34.87   
Moa Lindh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    47.36        1:37.61   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    50.30        1:41.61   
Hanna Alsiö  2004  Falköpings Simsällskap    50.11        1:44.47   
10  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    51.78        1:47.30   
11  Sara Ekström  2004  Simklubben Götene    54.93        1:53.01   
12  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    57.22        1:56.04   
13  Tindra Apell  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    58.99        1:58.25   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
Matilda Kelvered  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    39.79        1:21.71   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap    40.99        1:25.16   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim    40.26        1:25.29   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap    41.78        1:26.89   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    43.53        1:33.91   
Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    47.96        1:35.80   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    49.01        1:39.42   
My Linh Dao  2003  Uddevalla Sim    50.02        1:43.11   
Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    52.60        1:45.13   
10  Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    54.31        1:51.52   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    39.09        1:19.65   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    40.84        1:23.23   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    40.15        1:24.57   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim    41.79        1:26.96   
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb    41.76        1:27.31   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    45.42        1:33.96   
Jennie Forss  2002  Billingens Simklubb    45.84        1:34.53   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim    48.85        1:42.05   
Sandra Löfgren  2002  Simklubben Götene    51.16        1:42.61   
10  Lina Olausson  2002  Trollhättans Simsällskap    52.75        1:46.30   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Näslund  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    33.04        1:07.93   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    37.61        1:16.40   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    37.83        1:17.37   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap    37.19        1:17.52   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    40.21        1:21.12   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    40.77        1:23.57   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    42.11        1:24.52   
Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap    41.63        1:25.38   
Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap    47.59        1:36.24   
10  Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap    50.22        1:36.61   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    37.81        1:18.34   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    41.32        1:23.57   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    47.84        1:39.59   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    49.15        1:40.50   
Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    48.30        1:42.38   
Emil Jarehammar  2004  Billingens Simklubb            DSQ   
Lukas Rasmussen  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    38.42        1:19.54   
Rasmus Lindh  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    49.07        1:41.58   
Elias Palmqvist  2003  Uddevalla Sim            DNF   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap    35.77        1:15.77   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    44.59        1:29.67   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    50.19        1:41.41   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    31.93        1:07.08   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    34.24        1:10.37   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    34.23        1:10.49   
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    35.43        1:13.60   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    37.15        1:16.03   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    38.51        1:20.11   
Hikmat Abdul-Rahman  2001  Billingens Simklubb    47.76        1:37.43   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    38.87  1:25.51  2:17.50    2:58.60   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    41.81  1:29.95  2:24.37    3:06.02   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim    43.26  1:32.10  2:26.85    3:07.51   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    43.39  1:32.43  2:25.70    3:07.76   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    47.23  1:33.46  2:31.46    3:12.49   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    47.18  1:38.32  2:38.11    3:23.59   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    51.47  1:43.39  2:43.84    3:29.54   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    54.32  1:50.40  2:47.87    3:34.82   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    54.56  1:53.82  2:56.25    3:45.10   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    40.06  1:25.69  2:19.34    2:59.59   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim    42.88  1:30.14  2:26.85    3:12.42   
Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    47.51  1:38.49  2:29.67    3:16.79   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    42.16  1:33.36  2:33.92    3:19.47   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    48.72  1:42.37  2:37.30    3:21.71   
Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb    49.00  1:41.97  2:40.79    3:25.54   
My Linh Dao  2003  Uddevalla Sim    48.26  1:45.57  2:41.90    3:26.02   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    55.31  1:49.14  2:51.77    3:38.25   
Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    53.79  1:51.25  2:56.01    3:43.70   
10  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    57.42  1:54.40  2:54.62    3:47.53   
                     
 
Gren 7, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    39.67  1:25.38  2:17.34    2:59.05   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    44.74  1:35.97  2:27.74    3:10.00   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim    48.97  1:43.78  2:46.45    3:36.06   
Lina Olausson  2002  Trollhättans Simsällskap    49.35  1:46.93  2:48.05    3:38.78   
Sandra Löfgren  2002  Simklubben Götene    52.96  1:50.04  2:54.32    3:44.19   
Emmy Johansson  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Näslund  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    31.96  1:10.30  1:57.62    2:32.80   
Tove Kramer  1999  Skövde Simsällskap    35.35  1:18.71  2:04.64    2:39.42   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    36.71  1:19.54  2:07.71    2:42.42   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    38.11  1:24.86  2:11.52    2:48.11   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap    35.33  1:18.79  2:07.75    2:48.44   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    37.96  1:23.45  2:13.34    2:49.97   
Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    42.95  1:29.59  2:26.42    3:07.19   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    36.42  1:19.29  2:07.35    2:45.14   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    42.63  1:28.07  2:16.77    2:54.78   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    45.76  1:39.04  2:34.49    3:16.31   
Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    47.02  1:38.02  2:35.91    3:21.80   
Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    48.06  1:42.06  2:39.45    3:27.19   
Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    48.91  1:44.46  2:49.55    3:38.92   
Lukas Rasmussen  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    33.67  1:19.03  2:14.36    2:53.89   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    37.39  1:25.51  2:16.86    2:57.20   
Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap    39.88  1:32.16  2:25.34    3:13.16   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    47.85  1:45.70  2:56.01    3:41.98   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    29.23  1:06.76  1:52.89    2:28.99   
Anton Svensson  2001  Skövde Simsällskap    32.34  1:13.74  1:55.70    2:29.94   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    32.53  1:15.15  2:01.16    2:34.63   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    32.81  1:14.24  2:04.07    2:34.80   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    32.97  1:13.39  2:01.58    2:35.66   
Ted Niklasson  2001  Skövde Simsällskap    34.04  1:14.40  2:02.87    2:38.33   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    33.94  1:17.60  2:11.26    2:44.56   
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    34.20  1:19.03  2:07.96    2:44.94   
Hikmat Abdul-Rahman  2001  Billingens Simklubb    57.79  1:51.04  2:53.62    3:37.03   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    33.80        1:11.34   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    35.72        1:12.86   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    35.27        1:15.40   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    38.09        1:16.88   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim    37.79        1:18.74   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    38.20        1:20.52   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    38.87        1:21.10   
Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    38.88        1:21.43   
Moa Lindh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    39.67        1:23.09   
10  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    42.81        1:28.69   
11  Matilda Kelvered  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    42.40        1:29.91   
12  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    43.15        1:30.13   
13  Hanna Alsiö  2004  Falköpings Simsällskap    43.64        1:34.33   
14  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim    45.81        1:36.16   
15  Malin Johansson  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    46.06        1:37.23   
16  Tindra Apell  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    49.67        1:40.16   
17  Jonna Breman  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    46.44        1:42.33   
18  Jasmine Hansson  2004  Simklubben Götene    48.32        1:44.15   
19  Sara Ekström  2004  Simklubben Götene    50.04        1:44.97   
20  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    49.03        1:46.20   
21  Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    49.57        1:46.41   
22  Nour Abdul-Rahman  2004  Billingens Simklubb    49.99        1:52.87   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Tova Martinsson  2004  Billingens Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap    34.46        1:13.06   
Tilda Rosenqvist  2003  Skövde Simsällskap    35.56        1:13.43   
Disa Sixtensson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    35.46        1:13.83   
Linnea Johansson  2003  Skövde Simsällskap    35.12        1:16.22   
Sandra Högström  2003  Skövde Simsällskap    35.50        1:16.79   
Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    35.66        1:17.90   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim    37.19        1:18.99   
Ida Johansson  2003  Skövde Simsällskap    38.75        1:21.51   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    39.50        1:21.66   
10  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    39.10        1:22.19   
11  Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb    40.58        1:23.46   
12  My Linh Dao  2003  Uddevalla Sim    40.45        1:24.09   
13  Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    42.55        1:29.57   
14  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    43.40        1:29.80   
15  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap    44.11        1:31.60   
16  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    47.87        1:44.50   
Linnéa Andersson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    32.97        1:07.23   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim    34.19        1:10.74   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    35.30        1:13.04   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    34.91        1:13.86   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    35.83        1:13.99   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    37.81        1:17.85   
Tea Gustavsson  2002  Billingens Simklubb    37.91        1:20.92   
Jennie Forss  2002  Billingens Simklubb    39.08        1:22.52   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim    40.29        1:25.47   
10  Lina Olausson  2002  Trollhättans Simsällskap    42.12        1:27.14   
11  Sandra Löfgren  2002  Simklubben Götene    43.41        1:29.76   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Näslund  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    28.86        59.65   
Tove Kramer  1999  Skövde Simsällskap    30.74        1:03.03   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    30.89        1:04.32   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    31.67        1:05.35   
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    32.83        1:08.29   
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    33.47        1:08.40   
Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap    33.78        1:09.11   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap    33.38        1:10.51   
Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap    35.56        1:13.52   
10  Emelie Gunnarsson  2001  Falköpings Simsällskap    35.22        1:13.60   
11  Moa Alsiö  2001  Falköpings Simsällskap    36.20        1:14.24   
12  Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap    36.75        1:15.66   
13  Madeleine Lindahl  2001  Skara Simsällskap    43.61        1:37.76   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    33.75        1:10.07   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    36.89        1:20.00   
Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    39.00        1:22.53   
Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    42.00        1:24.98   
Jibbe Schimmel  2004  Billingens Simklubb    39.53        1:25.79   
William Nyman  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    50.75        1:47.58   
Lukas Rasmussen  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    50.95        1:53.84   
Emil Jarehammar  2004  Billingens Simklubb    55.03        2:00.40   
Hampus Gustafsson  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    32.22        1:07.98   
John Bergqvist  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    36.04        1:16.45   
Rasmus Lindh  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    41.85        1:27.30   
Pontus Fischerström  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    45.59        1:40.72   
Elias Palmqvist  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malte Lundgren  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    28.17        58.38   
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap    30.36        1:05.71   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap    35.32        1:12.57   
Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap    37.23        1:18.73   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    39.46        1:24.22   
John Boxe  2002  Simklubben Götene    41.05        1:27.15   
Anton Madsen  2002  Lidköpings Gymnastik o SS            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Svensson  2001  Skövde Simsällskap    28.26        57.99   
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    28.27        58.06   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    29.05        1:00.15   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    29.37        1:01.02   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS    28.68        1:01.54   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    30.12        1:01.87   
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    30.13        1:01.89   
Ted Niklasson  2001  Skövde Simsällskap    29.20        1:02.27   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    30.53        1:04.21   
10  Hikmat Abdul-Rahman  2001  Billingens Simklubb    39.79        1:25.34   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene            DNS   
                     
 
Gren 11, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lidköping Mix Vit  Lidköpings Gymnastik o SS            1:52.21   
  Sebastian Arnesson  1996      27.32        27.32   
  Louise Näslund  1997      27.70        55.02   
  Matilda Torén  2001      30.73        1:25.75   
  Malte Lundgren  2002      26.46        1:52.21   
                     
Falköping Nötmix  Falköpings Simsällskap            2:00.65   
  Viktor Johansson  1998      29.12        29.12   
  Tuva Samuelsson  2001      32.14        1:01.26   
  Alma Winberg  2001      32.21        1:33.47   
  Simon Svedberg  2001      27.18        2:00.65   
                     
Uddevalla Mix 1  Uddevalla Sim            2:09.01   
  Evelina Wester  2004      32.54        32.54   
  Elias Robertsson  2004      32.29        1:04.83   
  Tilde Nordström  2004      33.18        1:38.01   
  Filip Aronsson  2004      31.00        2:09.01   
                     
Mariestad Mix  2001  Mariestads Simsällskap            2:11.93   
  Ebba Olsson  2001      29.92        29.92   
  Isak Silow  2002      36.68        1:06.60   
  Matilda Eni  2002      31.64        1:38.24   
  Markus Leijon  2002      33.69        2:11.93   
                     
SK Götene Vit  Simklubben Götene            2:19.47   
  Sara Ekström  2004      44.02        44.02   
  Jesper Lövgren  1999      28.27        1:12.29   
  Sandra Löfgren  2002      39.09        1:51.38   
  Ludvig Sohlberg  1999      28.09        2:19.47   
                     
Lidköping Mix Blå  Lidköpings Gymnastik o SS            2:23.44   
  John Bergqvist  2003      34.88        34.88   
  Disa Sixtensson  2003      34.19        1:09.07   
  Amanda Torén  2003      37.30        1:46.37   
  Rasmus Lindh  2003      37.07        2:23.44   
                     
Billingen Mix [2002]  2002  Billingens Simklubb            2:25.30   
  Mathilda Svensson  2003      36.14        36.14   
  Jibbe Schimmel  2004      37.69        1:13.83   
  Tea Gustavsson  2002      33.48        1:47.31   
  Hikmat Abdul-Rahman  2001      37.99        2:25.30   
                     
SK Götene Grön  Simklubben Götene            2:30.07   
  Jasmine Hansson  2004      45.50        45.50   
  Axel Gustavsson  2000      28.02        1:13.52   
  John Boxe  2002      40.28        1:53.80   
  Elin Andersson  1999      36.27        2:30.07   
                     
Trollhättan Mix Lag 2  Trollhättans Simsällskap            2:43.05   
  Anton Hägg  2004      38.53        38.53   
  Lina Olausson  2002      38.37        1:16.90   
  Rasmus Kristiansson  2004      40.13        1:57.03   
  Anna Kis  2004      46.02        2:43.05   
                     
10  Lidköping Guld  Lidköpings Gymnastik o SS            2:47.45   
  Moa Lindh  2004      37.78        37.78   
  Gabriella Björkdahl  2004      38.34        1:16.12   
  Pontus Fischerström  2003      45.78        2:01.90   
  William Nyman  2004      45.55        2:47.45   
                     
Uddevalla Mix 1 [2003]  2003  Uddevalla Sim            DNS   
  Anton Olsson  2004                 
  Tim Rogersson  2005                 
  Hilda Eriksson  2004                 
  Emilia Simonsson  2002              DNS   
                     
Trollhättan Mix Lag 1  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 12, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            24.25   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            27.53   
Anna Johansson  2007  Simklubben Götene            28.35   
Elsa Ekström  2007  Simklubben Götene            30.03   
Sara Bergqvist  2007  Billingens Simklubb            30.60   
Hanna Nyman  2008  Billingens Simklubb            33.74   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            34.26   
Alma Ýr Hilmarsdóttir  2007  Billingens Simklubb            34.67   
Ellen Liberg  2009  Billingens Simklubb            35.08   
10  Josefin Larsson  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            35.75   
11  Felicia Jansson  2007  Falköpings Simsällskap            41.68   
12  Alice Stang  2008  Mellerud Simklubb            41.86   
Astrid Söderlund  2007  Mellerud Simklubb            DNS   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            DNS   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Nlhammer  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            28.32   
Erik Svahn  2007  Simklubben Götene            29.16   
Elias Ejdebäck  2007  Billingens Simklubb            33.25   
Lucas Danielsson  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            33.35   
Ludvig Forsdahl  2007  Mellerud Simklubb            53.49   
Carl Nilhammer  2007  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
Max Schimmel  2009  Billingens Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            51.19   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            53.73   
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            59.22   
Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            1:02.04   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            1:02.32   
Olivia Petersson  2006  Simklubben Götene            1:03.44   
Felicia Eriksson  2006  Mellerud Simklubb            1:04.56   
Elvira Wedebrand/steindahl  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            1:05.73   
Molly Gustafsson  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            1:09.90   
Emilia Forss  2006  Billingens Simklubb            DNS   
Lilly Axelsson  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            DNS   
Moa Brander  2006  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            39.49   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            41.32   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            44.77   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            52.59   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            53.24   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            53.39   
Malva Wedebrand/steindahl  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            53.95   
Nora Käll  2005  Simklubben Götene            55.40   
Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            55.42   
10  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            55.77   
11  Elsa Käll  2005  Simklubben Götene            55.99   
12  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            56.58   
13  Wilma Wernmyr  2005  Falköpings Simsällskap            56.87   
14  Linnéa Sommarberg  2005  Trollhättans Simsällskap            57.16   
15  Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            57.36   
16  Julia Jonsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            57.73   
17  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            58.58   
18  Nora Forsdahl  2005  Mellerud Simklubb            59.19   
19  Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb            59.80   
20  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            1:00.36   
21  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            1:00.38   
Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            DNS   
Alva Ingermarsson  2005  Skara Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            56.52   
Melker Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            59.09   
Alfons Liberg  2006  Billingens Simklubb            59.69   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            1:00.66   
Oliver Danielsson  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            1:02.32   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            46.93   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            50.53   
Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            51.68   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            52.42   
Oliver Ejdebäck  2005  Billingens Simklubb            54.37   
Axel Blom  2005  Mariestads Simsällskap            56.61   
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb            57.07   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap            57.08   
Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap            57.55   
10  Olle Eriksson  2005  Mariestads Simsällskap            58.52   
11  Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            59.09   
12  David Bogenhard  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            1:01.78   
13  Nils Jakobsson  2005  Mariestads Simsällskap            1:05.83   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            20.77   
Felicia Jansson  2007  Falköpings Simsällskap            22.11   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            22.53   
Anna Johansson  2007  Simklubben Götene            23.47   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            24.05   
Elsa Ekström  2007  Simklubben Götene            24.63   
Hanna Nyman  2008  Billingens Simklubb            26.22   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            26.43   
Alice Stang  2008  Mellerud Simklubb            28.57   
10  Sara Bergqvist  2007  Billingens Simklubb            29.58   
11  Josefin Larsson  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            39.75   
Astrid Söderlund  2007  Mellerud Simklubb            DNS   
Ellen Liberg  2009  Billingens Simklubb            DNS   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            DNS   
                     
 
Gren 17, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Svahn  2007  Simklubben Götene            26.44   
Carl Nilhammer  2007  Lidköpings Gymnastik o SS            29.89   
Lucas Danielsson  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            29.99   
Eric Nlhammer  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            30.38   
Max Schimmel  2009  Billingens Simklubb            32.80   
Elias Ejdebäck  2007  Billingens Simklubb            35.94   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            42.87   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            43.72   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            43.89   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            44.72   
Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            50.80   
Elvira Wedebrand/steindahl  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            52.73   
Moa Brander  2006  Simklubben Götene            59.82   
Tindra Hermansson  2006  Billingens Simklubb            1:02.06   
Olivia Petersson  2006  Simklubben Götene            1:02.80   
10  Felicia Eriksson  2006  Mellerud Simklubb            1:03.05   
Emilia Forss  2006  Billingens Simklubb            DNS   
Lilly Axelsson  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            31.87   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            34.97   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            35.73   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            38.28   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            39.50   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            40.99   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            41.74   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            42.11   
Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb            42.83   
10  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            43.26   
11  Malva Wedebrand/steindahl  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            43.47   
12  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            43.65   
13  Linnéa Sommarberg  2005  Trollhättans Simsällskap            45.25   
14  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            45.32   
15  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            45.40   
16  Alva Ingermarsson  2005  Skara Simsällskap            45.76   
17  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            46.13   
18  Nora Käll  2005  Simklubben Götene            46.48   
19  Elsa Käll  2005  Simklubben Götene            48.42   
20  Julia Jonsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            50.55   
21  Wilma Wernmyr  2005  Falköpings Simsällskap            51.76   
22  Moa Lindåse  2005  Billingens Simklubb            56.04   
Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            40.46   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            41.05   
Melker Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            45.87   
Oliver Danielsson  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            52.60   
Alfons Liberg  2006  Billingens Simklubb            1:04.18   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            34.45   
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb            39.85   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            40.18   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            41.29   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap            42.07   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            43.08   
Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            43.09   
Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap            45.38   
Axel Blom  2005  Mariestads Simsällskap            50.21   
10  Oliver Ejdebäck  2005  Billingens Simklubb            50.47   
11  Olle Eriksson  2005  Mariestads Simsällskap            51.10   
12  Nils Jakobsson  2005  Mariestads Simsällskap            52.29   
13  David Bogenhard  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            52.60   
14  Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            57.55   
                     
 
Gren 20, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            24.16   
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            24.90   
Elsa Ekström  2007  Simklubben Götene            25.60   
Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            25.95   
Anna Johansson  2007  Simklubben Götene            26.84   
Felicia Jansson  2007  Falköpings Simsällskap            26.88   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            28.83   
Hanna Nyman  2008  Billingens Simklubb            29.12   
Alice Stang  2008  Mellerud Simklubb            30.40   
10  Sara Bergqvist  2007  Billingens Simklubb            30.41   
11  Alma Ýr Hilmarsdóttir  2007  Billingens Simklubb            32.46   
12  Isa Streith  2008  Billingens Simklubb            34.90   
13  Malva Diehm  2008  Billingens Simklubb            35.07   
14  Lisa Forsdahl  2009  Mellerud Simklubb            38.31   
15  Ellen Liberg  2009  Billingens Simklubb            40.86   
16  Josefin Larsson  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            43.54   
Astrid Söderlund  2007  Mellerud Simklubb            DNS   
Nova Ankarin  2007  Simklubben Götene            DNS   
                     
 
Gren 21, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Danielsson  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            31.18   
Erik Svahn  2007  Simklubben Götene            31.67   
Elias Ejdebäck  2007  Billingens Simklubb            34.24   
Max Schimmel  2009  Billingens Simklubb            35.40   
Eric Nlhammer  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            35.66   
Carl Nilhammer  2007  Lidköpings Gymnastik o SS            36.69   
Ludvig Forsdahl  2007  Mellerud Simklubb            56.24   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            49.55   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            50.67   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            51.22   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            53.03   
Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            59.83   
Felicia Eriksson  2006  Mellerud Simklubb            1:06.78   
Olivia Petersson  2006  Simklubben Götene            1:07.43   
Tindra Hermansson  2006  Billingens Simklubb            1:11.38   
Emilia Forss  2006  Billingens Simklubb            DNS   
Moa Brander  2006  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap            37.06   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            38.96   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            44.35   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            46.57   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            46.59   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb            46.80   
Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            50.42   
Linnéa Sommarberg  2005  Trollhättans Simsällskap            50.67   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            50.67   
10  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            50.70   
11  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            51.30   
12  Nora Käll  2005  Simklubben Götene            52.05   
13  Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb            52.37   
14  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            52.83   
15  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            53.29   
16  Elsa Käll  2005  Simklubben Götene            55.96   
17  Wilma Wernmyr  2005  Falköpings Simsällskap            57.41   
18  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            58.42   
19  Julia Jonsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            59.74   
Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            DNS   
Moa Lindåse  2005  Billingens Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            48.44   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            54.55   
Oliver Danielsson  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            56.83   
Alfons Liberg  2006  Billingens Simklubb            1:04.06   
Melker Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            41.28   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            44.64   
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb            46.13   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            49.46   
Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            50.19   
Oliver Ejdebäck  2005  Billingens Simklubb            53.74   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            53.78   
Nils Jakobsson  2005  Mariestads Simsällskap            53.91   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap            56.53   
10  Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            59.84   
11  Axel Blom  2005  Mariestads Simsällskap            1:05.33   
12  Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap            1:06.33   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    52.94        1:48.84   
Clara Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap    52.49        1:59.71   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    59.72        2:00.60   
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            DNF   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    37.33        1:20.11   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    40.42        1:26.49   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap    51.51        1:39.65   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    45.90        1:40.73   
Alma Wallin  2005  Billingens Simklubb    50.47        1:48.30   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    51.22        1:48.82   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    53.82        1:49.13   
Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    55.87        1:51.70   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene    52.68        1:52.24   
10  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    55.28        1:54.72   
11  Elsa Gustavsson  2005  Billingens Simklubb    56.68        1:55.84   
12  Linnéa Sommarberg  2005  Trollhättans Simsällskap    54.73        1:56.85   
13  Nora Käll  2005  Simklubben Götene    56.36        1:57.89   
14  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    56.21        1:58.65   
15  Julia Jonsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    1:01.40        2:06.69   
16  Elsa Käll  2005  Simklubben Götene    1:03.62        2:08.08   
Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            DNS   
Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb    52.28        1:47.14   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim    50.10        1:47.46   
Melker Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap    59.43        2:00.75   
                     
 
Gren 25, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    41.61        1:30.75   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    49.56        1:43.01   
Axel Schiller  2005  Billingens Simklubb    47.91        1:43.71   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    55.25        1:53.30   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap    57.13        2:00.48   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim    56.65        2:01.56   
                     
 
Gren 26, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Mix [2005]  2005  Uddevalla Sim            2:37.03   
  Lina Nielsen  2005      34.62        34.62   
  Marcus Östblom  2005      41.63        1:16.25   
  Petter Lundberg  2005      43.23        1:59.48   
  Nora Eriksson  2005      37.55        2:37.03   
                     
Lidköping Mix Blå  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            2:51.04   
  Christoffer Larsson  2005      44.47        44.47   
  Klara Torén  2006      46.31        1:30.78   
  Elin Salegård  2005      46.10        2:16.88   
  Henrik Kraemer  2005      34.16        2:51.04   
                     
Billingen Mix [2005]  2005  Billingens Simklubb            2:52.18   
  Axel Schiller  2005      43.15        43.15   
  Elsa Gustavsson  2005      44.38        1:27.53   
  Jasper Schimmel  2006      41.04        2:08.57   
  Alma Wallin  2005      43.61        2:52.18   
                     
Uddevalla Mix 2 [2005]  2005  Uddevalla Sim            2:54.51   
  Lova Rodin  2005      41.50        41.50   
  Tim Rogersson  2005      46.52        1:28.02   
  Moa Blomberg  2005      44.48        2:12.50   
  Oskar Egerdal  2006      42.01        2:54.51   
                     
Trollhättan Mix Lag 1  2005  Trollhättans Simsällskap            2:59.95   
  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005      44.33        44.33   
  Rasmus Faarinen  2005      44.46        1:28.79   
  Linnéa Sommarberg  2005      44.73        2:13.52   
  Melker Alfredsson  2006      46.43        2:59.95   
                     
Mariestad Mix [2005]  2005  Mariestads Simsällskap            3:01.68   
  Theresa Melin  2005      46.91        46.91   
  Tilde Zanderau  2005      37.34        1:24.25   
  Jacob Haggård  2005      46.73        2:10.98   
  Olle Eriksson  2005      50.70        3:01.68   
                     
Lidköping Mix Vit  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            3:27.01   
  Agnes Carlsson-Djerf  2006      44.82        44.82   
  Julia Jonsson  2005      51.25        1:36.07   
  Oliver Danielsson  2006      56.66        2:32.73   
  David Bogenhard  2005      54.28        3:27.01   
                     
Billingen Mix Lag 2  2005  Billingens Simklubb            DNF   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 februari 2016 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  00:17